Reklam Alanı

EBA Açık Öğretim Sistemi

Açık öğretim EBA nedir? EBA' ya nasıl girilir? EBA şifresi nasıl alınır? EBA Açık öğretim dersleri nasıl alınır?


Açık Öğretim EBA sistemi aslında lise veya ortaöğretime hangi dönem yada sınıfta kaldıysa aynı konulardan devam edip eğitimine kaldığı yerden bitirebileceği sistemdir. Açık öğretim yada Örgün Öğretim fark etmez. EBA sistemi Covid-19 döneminde örgün öğretim ve açık öğretim sisteminin göz bebeği olmuş durumda. Ne kadar sistemin çökmesi gündeme gelse de bu durum bizim için engel teşkil etmez. Eski toprak büyüklerimizin okula gittikleri yolu Toros dağlarından Kaçkar dağlarına gibi anlatması bu durumun bize zarar vermeyeceğinin göstergesidir.EBA açık öğretim sistemi aslında ayrı bir platform değildir. Açık öğretim öğrencileri de örgün öğretim öğrencileri de aynı dersleri işleyip aynı konulardan sorumlulardır. Kısaca Her sınıf aynı eğitimi görür.

EBA sitemine girmek için, e-okul bilgileriniz yeterlidir. Sisteme e-okul bilgileriniz ile girip yeni şifre oluşturduktan sonra artık yeni şifreniz ve kimlik numaranız yeterlidir. Veli girişi içinse E-devlet şifresi yeterli olacaktır.

Şifreyi unuttuğunda e-posta ya da telefon bilgin ile kolaylıkla yeni şifre alıp, yeni şifre oluşturabilirsiniz. İlk öğretim, orta öğretim ve lise ders içeriklerini barındıran bu sistem açık öğretimin göz bebeği olmaya devam etmektedir.


  • Pinterest

©2020, Açık-Öğretim tarafından Wix.com ile kurulmuştur.