Reklam Alanı

Açıköğretim Sınavlarına Hazırlanma (AÖF)

Açıköğretim (AÖF) öğrencilerin bir umut girip önem sırasında zamanla sona atılan fakülte-bölümdür. Açıköğretim sınavları birçok öğrencinin kolaylıkla geçerim bu fakülteyi, ikinci üniversite sonuçta takmasam da olur tarzında söylenişleriyle geçmiştir. aslında açıköğretim sınavları göründüğünden daha zor olup çoğu öğrencinin fakültesini bitirmesine rağmen devam ettikleri bir yerdir.


Olsa da olur olmasa da olur yaklaşımının doğurduğu çoğu sonuç kayıt yenilemeden sonlanıp bitiyor. Aslında bu yaklaşımı bırakıp kolaylıkla; arkadaşlarınızı beklerken, otobüste, kahve sigara molasında sizlerle paylaşacağım yöntemi uygulayarak dert etmeden geçebileceğiniz bilmelisiniz.


Açıköğretim eğitimi veren 3 üniversitenin hepsi kendine has mobil uygulamaları ve internet siteleri ile bu eğitimde öğrencilere bilginin kolay erişebilirliğini sunuyor. Dilerseniz Anadolu Üniversitesi ile başlayalım...


Anadolu Üniversitesi:


Anadolu Üniversitesi öğrenciler için üç tabanda uygulama ve mobil site sunuyor. Anadolu Mobil (Android İçin) (Apple için),

E-kampüs (Siteye gitmek için) diye adlandırılan ve öğrenciler için ders çalışma sitesi olan bu online eğitim merkezi Anadolu Üniversitesinde açıköğretim alan her öğrenci için ilaç niteliğinde bir sitedir.

Benim favorim Açık Kütüphanedir (siteye gitmek için) online eğitimde bile kağıt arayıp o nostaljik eğitimi hissetmek isteyenler için yapılmış bir kütüphane. Açıköğretim eğitimi alan öğrenciler genelde kampüse gidemeyip şehir dışında eğitim alan kimselerdir. Bu öğrenciler zaten dersleri online alıyor daha da teknoloji yüklememek lazım. Gerekli gereksiz her kitaba baktığım bu siteye göz atmanızı tavsiye ediyorum.


İstanbul Üniversitesi:


İstanbul Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi gibi fazla seçenek sunmasa da sunduğu AUZEF (Anroid için) (Apple için) sistemi bu uygulamalar arasında en iyisi diyebilirim. Materyaler, eğitim, örnek çözümler ve ders içerikleri olarak daha yenilikçi ve özgün bir eğitim sunuyor. Sunduğu özellikler (burdan bakabilirsiniz) öğrencilere kısa sürede geri dönüş sağlayabilecek verimlilik vermektedir.


Atatürk Üniversitesi:


Açıköğretim tabanlı kendi programları olan ATA-AÖF Mobil (Android için) (Apple için) açıköğretim öğrencilerine buradan kaynak ve bilgi sağlamaktadır. Atatürk Üniversitesi de kendine has mobil uygulaması ile tatminiyet duygusunu doyursa da istenileni bence daha vermiş değil. Bu sisteme biraz daha öncelik verildikçe öğrencilerin dikkatini çekerek gelişmesinde ve eğitim de biraz daha kolaylık sağlamasına yardımcı olacaktır.

  • Pinterest

©2020, Açık-Öğretim tarafından Wix.com ile kurulmuştur.